Search This Blog

Loading...

23february


SALE ON Problem

There is a shop that reads:
Buy 1 for $1.00
10 for $2.00
100 for $3.00
I needed 913 and still only paid $3.00. How could this be financially viable for the shop-keeper?

For Solution: Click Here

2 comments:

  1. The street numbers.

    ReplyDelete
  2. Your neighbour faced the same charge.

    ReplyDelete